Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 13 чоловік

Річний звіт про діяльність закладу освіти

Дата: 19 лютого о 09:55, Оновлено 19 лютого о 10:15

Звіт

директора школи

Кошутар Р.А.

перед педагогічним колективом,

батьківським комітетом

 про виконану роботу за 2022-2023 н.р.

 та завдання  на 2023-2024 н.р.

 по виконанню Законів України

«Про освіту».

 «Про загальну середню освіту».

І. ВСТУП

І.І. Аналіз роботи  ЗЗСО «Сапожинська гімназія» Корецької міської ради  за 2022-2023  навчальний рік та завдання на 2023-2024 навчальний рік.

Організаційні заходи по забезпеченню функціонування школи

   

 Робота  ЗЗСО «Сапожинська гімназія Корецької міської  ради спланована відповідно основним вимогам закону України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, “Положення про середній загальноосвітній навчально-виховний заклад”, "Національної доктрини розвитку освіти”, Конституції України, Міжнародної Декларації прав людини, Конвенції прав дитини, власного Статуту і спрямована на реалізацію освітніх потреб особистості і суспільства.

  

      У відповідності до низки нормативних документів, головними завданнями закладу є:    забезпечення реалізації права громадян на загальну середню освіту,    виховання громадянина України;  виконання комплексу заходів з поширення функціонування державної мови у сфері освіти, формування національної     самосвідомості учнів;  створення умов для здобуття загальної середньої освіти на рівні державного стандарту ;   виховання морально, фізично і психологічно здорового покоління , свідомого ставлення до свого здоров:я та здоров'я інших громадян як найвищої соціальної цінності;    формування особистості учня, розвиток його здібностей і обдарувань, наукового світогляду, потреби і вміння самовдосконалюватися;      становлення в учнів цілісного, наукового світогляду, загальнонаукової, загальнокультурної, технологічної, комунікативної й соціальної компетентностей;   забезпечення наступності і безперервності у змісті та організації навчально-виховного процесу;     надання учням можливості для реалізації індивідуальних творчих потреб; пошук і відбір для навчання творчо обдарованих і здібних дітей.

ІІ. Підвищення ефективності педагогічного процесу.

Керівництво, підвищення якості та ефективності внутрішньошкільного управління забезпечувалося документами планування роботи: Програми розвитку, річного, семестрового, місячного планів роботи, тижневих планів роботи директора школи.

Підвищенню ролі навчально-виховної діяльності та забезпечення функцій контролю сприяє проведення нарад при директорові школи. Впродовж  року. проведено 11 нарад, де розглянуто та прийнято рішення з 31 питання.

 Вирішенню багатьох проблемних та перспективних питань сприяла діяльність педагогічної ради школи, на засіданнях якої впродовж минулого року розглядалися питання : аналіз і підсумки роботи школи за 2021-2022 н.р. та завдання педагогічного колективу на 2022-2023 н.р. по виконанню Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», стан роботи з профілактики дитячої бездоглядності , правопорушень в учнівському середовищі, використання інтерактивних технологій, інтерактивних форм НВП – ефективний засіб розвитку особистості, про підсумки навчально-виховного процесу школи за І семестр 2022-2023 н.р., про підсумки проведення моніторингового дослідження «рівень професійної педагогічної  компетентності  педагогічних працівників в навчальному закладі, про особливості родинного виховання дітей дошкільного віку, про нові підходи до навчання та викладання в умовах НУШ,  заслухано творчі звіти вчителів школи в світлі реалізації науково-методичної проблеми школи., інші.

Робота над вивченням цих питань була чітко спланованою, був задіяний весь педагогічний колектив. Крім того, кожен вчитель працював над самостійно обраною темою, яка б допомагала в розв'язанні проблеми школи.

ІІІ.Організація внутрішкільного контролю

Сьогодення ставить перед освітянами складні й відповідальні завдання.  Основою вдосконалення навчально-виховного процесу в  навчальному закладі є науково обгрунтована система внутрішнього контролю за результативністю діяльності шкільного колективу.

Контроль забезпечує успішне досягнення поставленої мети. Процес контролю складається з установлення стандартів, виміру фактично досягнутих успіхів і проведення корекції в разі, якщо отримані результати істотно відрізняються від установлених стандартів.

Функція контролю дає можливість вчасно виявити проблеми й запобігти розвитку негативних тенденцій.

Контроль є основним елементом керівництва. Жодну діяльність у межах навчального закладу не можна розглядати окремо від контролю.

Тому, в навчальному закладі  орієнтуємося  на створення  чіткої системи контролю за його діяльністю, яка базується на таких основоположних засадах:

• узгодження управління закладом освіти із загальною концепцією розбудови національної школи;

• чітке визначення стратегічної мети розвитку загальноосвітнього навчального закладу, тактичних завдань, проміжних і кінцевих результатів;

•  розробка програм контрольно-аналітичної діяльності  школи з точним визначенням критеріїв якості та ефективності управління;

. використання самоаналізу, самодіагностики та відповідного педагогічного інструментарію в практиці внутрішнього контролю.

Складовою частиною цільового контролю є експертиза управління освітнім процесом у загальноосвітньому навчальному закладі. Вона спрямована на підвищення його ефективності, координацію діяльності педагогічних кадрів за єдиною метою, надання їм адресної допомоги.

Впродовж 2022-2023  року контролювалися:

-         правильність ведення класних журналів

-         облік дітей шкільного віку

-         відвідування учнями школи

-         забезпеченість учнями підручниками

-         робота з учнями, схильними до правопорушень.

-         Санітарно-гігієнічні умови навчання і виховання учнів в школі

-         Стан викладання предметів

-         Стан виконання навчальних планів і програм

-         Контроль за роботою МО

-         Перевірка зошитів

-         Перевірка щоденників

-         Контроль за технікою читання учнів початкових класів.

З цією метою щорічно в школі розробляються та затверджуються плани-графіки внутрішнього контролю на рік, півріччя. Наявний перспективний план графік внутрішнього контролю на 2022-2023 рр.

Налагоджено систему обліку відвідування учнями занять . З цією метою проводяться щотижневі лінійки, де учні класів звітуються про стан пропусків. Батьками учнів надаються письмові довідки щодо причин пропусків.

ІІІ. Організація неперервної педагогічної освіти кадрів. Методична робота.

РОБОТА З ПЕДАГОГІЧНИМИ КАДРАМИ

Якісний склад педагогічних кадрів

За віком:     За педстажем:

20—30 років        1        до 3 років   1

30—40 років        4        до 8 років   3

40—50 років        6        до 13 років

50—60 років        3        до 18 років 2

понад 60 років     1        понад 18 років     10

За категоріями:    За званнями:

спеціалістів вищої категорії   1        заслужених учи¬телів   0

спеціалістів і категорії  12      докторів наук       0

спеціалістів іі категорії           кандидатів наук   0

спеціалістів          2        учителів-мето-дистів     0

                    старших учителів 0

         

З питань дотримання трудового законодавства педагогічними працівниками, виконання нормативних документів Міністерства освіти

і науки України адміністрація закладу регулярно проводила виробничі наради, наради при директорові, оперативні методичні зустрічі,

співбесіди з окремими вчителями, що дало змогу своєчасному вирішенню проблемних, поточних та перспективних питань діяльності закладу.        

Методична робота планується на основі аналізу роботи попереднього року, проблеми школи, на діагностуванні та постійному вивченні потреб, запитів педагогічних працівників, знанні проблем професійної компетентності вчителів.

Мета методичної служби школи: забезпечення оптимальних умов для розвитку конкурентноспроможної особистості на основі ефективного використання кадрових, інформаційних та науково-методичних ресурсів

Органом управління методичною, дослідно-експериментальною діяльністю педагогічного колективу щодо забезпечення освітнього та виховного процесу, шляхів та форм його оновлення є методична рада школи під керівництвом Дубовець Г.М.

Задачі ШМО        Форми діяльності ШМО

Створення умов для удосконалення теоретичної грамотності педагогів   Курсова підготовка

          Навчальні семінари

          Тематичні педради

          Узагальнення досвіду роботи педагогів

          Участь у професійних конкурсах

Організація заходів, спрямованих на знайомство педагогів школи із сучасними вимогами до методичної грамотності вчителя, з новими тенденціями в освіті          Тематичні педради

          Педагогічні читання

          Оформлення наочних матеріалів на стендах методкабінету

          Поширення інноваційних печатних матеріалів (поповнення особистих портфоліо вчителів)

          Організація участі педагогів в інтернет-заходах

Вивчення реально існуючих методичних потреб педагогів    Анкетування вчителів (початок та кінець року)

          Діагностування рівня методичних заходів (протягом року)

Розвиток творчого потенціалу, ініціативи педагогів школи         Предметні тижні

          Панорами відкритих уроків

          Робота творчих груп

          Методичні виставки, конкурси

          Методичні дні

          Творчі звіти педагогів

Оприлюднення результатів методичної діяльності          Оформлення сторінок шкільного сайту

          Оформлення педагогами особистого порт фоліо, електронної презентації, візитки

          Оформлення методичних папок шкільних методичних об’єднань, презентація методичного досвіду ШМО

          Виступ на педрадах, семінарах, засіданнях ШМО

  Усі вчителі школи задіяні в роботі шкільних методичних об’єднань, тематика засідань яких скоординована методичною радою

Однією з вимог до роботи педагогічного колективу школи є експериментальна робота вчителів з метою впровадження в навчально-виховний процес інтерактивних технологій, створення психолого-педагогічних умов для формування успішної особистості шляхом відповідного програмно-методичного забезпечення на всіх етапах розвитку дитини.    Враховуючи , що вже третій рік поспіль робота педагогічного коллективу спрямована на єдину методичну проблему «Впровадження інтерактивних технологій під час навчально-виховного процессу», кількість педагогічних працівників, які використовують ІКТ для здійснення навчально-виховного процесу становить 97 %.

Програмно-методичне забезпечення навчально-виховного процесу містить:

•         Створення банку даних наукових розробок, сучасних технологій, діагностичних досліджень.

•         Дослідно-експериментальна робота, педагогічне проектування й моделювання.

•         Співпраця школи з науковими установами, навчальними закладами різних рівнів акредитації, державними та громадськими організаціями.

•         Розробка програмно-методичного забезпечення підготовки батьків.

•         Висвітлення проблем та напрацювань у науково-методичних виданнях, засобах масової інформації.   

       Слід зазначити, що  школа укомплектована програмно-методичним забезпеченням навчального процесу. З усіх навчальних предметів є навчальні програми. Календарно — тематичне планування з навчальних предметів відповідає    діючим          програмам.

   В школі проводяться контрольні зрізи з усіх предметів інваріантної складової навчального плану, порівняльний аналіз їх результатів та аналіз рівня навчальних досягнень учнів з конкретного предмета (згідно плану роботи школи). Даний аналіз підтверджує відповідність рівня знань учнів і їх виставлення оцінок, що говорить про об'єктивність оцінювання вчителями навчальних досягнень учнів: рівень володіння критеріями оцінювання, володіння методикою розробки змістових матеріалів для тематичної атестації, використання відповідних збірників тематичного оцінювання, відповідність тематичних та семестрових оцінок результатами опанування учнем матеріалу теми.

Очікувані результати роботи шкільної методичної служби:

1.       Підвищення якості освіти.

2.       Оновлені портфоліо педагогів та учнів, що активно поповнюються

3.       Систематизований банк методичних матеріалів, передового педагогічного досвіду

4.       Розробка сайтів методичних о'бєднань та особистих сайтів учителів.

5.       Зростання кількості педагогів-учасників професійних конкурсів.

6.       Удосконалення методичної компетентності вчителів.

Аналіз

організації освітнього процесу в школі І ступеня та

виконання Плану заходів щодо реалізації вимог Концепції

«Нова українська школа» в 2022-2023 навчальному році

Важливим кроком на шляху докорінного і системного реформування загальної середньої освіти стала Концепція Нової української школи, затверджена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 р. № 988-р (Концепція реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року). Вона передбачає перетворення української школи на важіль для досягнення соціальної рівності та згуртованості, що сприятиме економічному зростанню і конкурентоспроможності України.

         В організацію освітньої та виховної діяльності школи І ступеня  в 2020-2021 навчальному році були покладені вимоги Законів «Про освіту», «Про загальну середню освіту»,  «Про мови в Україні»,  Державної національної програми «Освіта. Україна в ХХІ ст.», «Діти України», Державного стандарту початкової  загальної освіти та Програми.

         Аналізуючи  результати  навчальної діяльності учнів початкової школи за  2022-2023 навчальний рік можна зазначити, що на кінець року в школі І ступеня навчалося 21 учень.  Оцінювання навчальних досягнень учнів 1-2 класів  упродовж навчального року здійснювалося вербально, відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 19.08.2016 № 1009 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 21.08.2013 №1222», додатку 1 «Орієнтовні вимоги щодо контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів початкової школи»

         З високим рівнем навчальних досягнень закінчили навчальний рік 2 учні .

         На достатньому рівні навчаються 3 учні.  Даний показник зменшився на 1% у порівнянні з роком, що минув.

          На середньому – 48 – 46 %. Показник є сталим.

         На початковому рівні навчальних досягнень учнів у школі І ступеня не має.

          Показник якості знань учнів 3-4 класів знизився на 3% , успішності не змінився у порівнянні з минулим  навчальним роком.

        

        

         Аналіз рівня навчальних досягнень здобувачів освіти відповідно до предметів показує, що найвищу якість знань молодші школярі демонструють з літературного читання(84%), найнижчу з англійської мови (55%).

Реалізація змісту і завдань реформи освіти  здійснюється у закладі відповідно до чинного законодавства. У наявності електронна та паперова база нормативно-правових документів. Їх зміст визначено в питаннях до розгляду та обговорення на педраді, нарадах при директорі чи заступнику директора.

Основні напрямки діяльності щодо реалізації вимог даного документу наявні в освітній програмі закладу освіти.

Траєкторія управлінської діяльності закладу освіти забезпечує аналіз та контроль виконання Плану заходів щодо впровадження НУШ. Результати обговорені на засіданні педагогічної ради. Рішення затверджені наказом по школі.

           Оновлення цілей, змісту, методичного забезпечення початкової освіти в умовах реформування  в 1-2 класах закладу освіти здійснюється на сьогодні за  Типовою освітньою програмою закладів загальної середньої освіти І ступеня, розробленою під керівництвом Романа Борисовича Шияна.

          Організація освітнього процесу в школі І ступня здійснюється у відповідності до Державних санітарних норм утримання загальноосвітніх навчальних закладів  та рекомендацій МОН щодо організації освітнього процесу.

          Денне навчальне навантаження учнів 1-х класів складає 4-5 уроків ( за розкладом).

                    При складанні розкладу уроків для учнів 1-го класу  було  враховано санітарно-гігієнічні вимоги до розкладу учнів 1-го класу, відповідно до Державних санітарних правил і норм утримання загальноосвітніх навчальних закладів. Навчальне навантаження учнів 1-х класів у тижневому циклі розподілено так, що найбільша інтенсивність навчання припадає на вівторок, середу, а четвер є розвантажувальним днем. Предмети, що вимагають значного напруження ( математика, письмо, ) вивчаються на 2-3 уроках.

          З метою запобігання психічного, статичного, динамічного навантаження на окремі органи і системи та на весь організм у цілому вчителі-класоводи 1 ,2 класу  проводять на уроках фізхвилинки, динамічні паузи, рухливі ігри, вправи на релаксацію м’язів очей, пальців кисті рук.

         

Інтелектуальним та організаційним ядром змін Нової української школи є учитель. Реалізацію змісту і завдань реформи в 1, 2- му  класах здійснюють педагоги різного рівня кваліфікації: 1 - вчитель-спеціаліст І категорії  Сабанюк Н.М.,  учитель вищої кваліфікаційної категорії –Пацько М.А.. Але, не зважаючи на молодий склад педагогічного колективу, вчителі активно залучені до очного та дистанційного навчання, пройшли курси підвищення кваліфікації, відвідують фахові тренінги та семінари, вебінари тощо. Про це свідчить наявність відповідних сертифікатів.

Ресурсом навчання здобувачів освіти та вчителів є матеріали  електронного освітнього контенту   платформи Ed-Era, Е-платформи «Нова українська школа», мультимедійного контенту  програмного забезпечення для учнів початкових класів НУШ «Розумники».

Організація освітнього простору навчальних кабінетів потребує широкого використання нових ІТ-технологій, нових мультимедійних засобів навчання, оновлення навчального обладнання, що здійснюється через відповідні осередки.

У період дистанційного навчання з перших днів запровадження карантинних заходів  учителі Пацько М.А., іванюк Н.В., Євчук Н.В. долучилися до  реалізації освітніх завдань та виконання програмових вимог. Шляхом  залучення вагомого  контенту інтернет ресурсу: освітніх платформ: хмарний сервіс для навчальних закладів Google Classroom, «Країна мрій», сервіс для проведення відеоконференцій та вебінарів Zoom, соцмережі Viber педагоги налагоджували взаємозв’язок з учнівським та батьківським колективами.

Курс розвитку сучасного освітнього процесу в напрямі формування компетентностей зумовлює перегляд основних підходів до оцінювання навчальних досягнень учнів. Однією з важливих технологій оцінювання у початковій школі, особливо у першому класі, є технологія портфоліо, яка відрізняється від традиційних методів оцінювання тим, що забезпечує вчителя обґрунтованою інформацією про процес і результати навчальної діяльності учня, забезпечуючи при цьому можливості для здійснення власних оцінних суджень щодо результатів своєї діяльності. У 2 класі   з метою аналізу поступу дитини у досягненні результатів навчання вчителем  проводяться  діагностичні роботи. Їх термін проведення та зміст фіксується в календарному плануванні та класному журналі.

 Відповідно до вимог оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти 1-2-х класів учителями  здійснено проміжне оцінювання в 1 класі та проміжне та підсумкове в 2 класі. Його результати занесені до «Свідоцтва досягнень». Один екземпляр з підписом батьків та їх побажаннями зберігається в особовій справі учня. Другий – вдома у батьків.

Стан ведення шкільної документації педагогами знаходиться на належному рівні. Класні керівники ведуть особові справи своїх учнів, є лист обліку документів. Номера особових справ відповідають номерам в алфавітній книзі запису учнів. Кожна папка містить список учнів класу з відомостями про адресу, за якою проживає учень та відомості про батьків, контактні телефони. Класні керівники, заступник директора з НВР щомісячно, станом на 15 число контролюють рух дітей. Номери особових справ записані в класних журналах.

 

Наборами цеглинок LEGO забезпечені  всі  класи НУШ.  У класних кімнатах визначені місця  для проведення дослідів та спостережень.  

Разом з тим, серед навчального обладнання найбільше не вистачає  достаньої кількості математичних планшетів та магнітних конструкторів.

          Враховуючи високу рухову активність першокласників, у класних кімнатах, коридорах створені необхідні умови для вільного пересування. А от простору для  рухливих та динамічних ігор замало. Тому активним є перебування під час перерв на свіжому повітрі.

          Оновлення змісту освіти та введення компетентнісного підходу в сучасній українській школі потребують удосконалення методик, стратегій та підходів до організації освітньої діяльності в закладі освіти, спрямованих на нову колективну взаємодію всіх учасників процесу. Не залишаються поза увагою і батьки. Змінено формат проведення батьківських зборів,  де останні є активними учасниками  взаємодії у розробці та реалізації колективних справ класу.

Педагогіка партнерства – один із напрямів реформування загальної середньої освіти. Педагоги   обирають демократичний стиль взаємодії з учнями, як найбільш ефективний. Під час освітнього процесу вчителі, організуючи освітню діяльність учнів, у більшості  використовують групові, колективні, кооперативні  та індивідуальні  форми.  Разом з тим, групові та колективні форми діяльності, які передбачають навчання однією людиною учнів цілого класу, з огляду на концепцію Нової української школи, мають бути обмежені у використанні. Натомість кооперативні форми діяльності ототожнюють з навчанням у малих групах, що позитивно впливає на якість освітнього процесу. Сучасна українська школа на перше місце ставить методи, які формують комунікативні компетентності, що передбачає уміння працювати з текстами, вести діалоги, дискутувати. Ранкові зустрічі, за оцінкою педагогів, сприяють налагодженню позитивного емоційного фону в класі та  активної комунікації між учнями. У методичному арсеналі педагогів і методи розвитку критичного мислення школярів:

« Мозковий штурм», «Сенкан», «Асоціативний кущ», «Джиг-соу», «Діамант», «Креативне письмо», « Створення коміксів» тощо.

Робота вчителів початкових класів у 2021-2022 навчальному році буде спрямована на подолання всіх недоліків; формування ключових компетентностей здобувачів освіти, а саме: повноцінних читацьких, мовленнєвих, математичних, природничих компетентностей та наскрізних умінь; узагальнення знань про реальний світ у його зв’язках і залежностях, розвитку сенсорних умінь, критичного мислення,  продуктивної уяви, пам’яті, здатність до творчого самовираження, особистісно-ціннісного ставлення до праці, мистецтва, здоров’я, уміння виконувати творчі завдання, аналізувати ризики, робити припущення, уміти дискутувати,  проявляти ініціативність, здатність логічно обґрунтовувати позицію, вміння конструктивно керувати емоціями, приймати рішення, розв'язувати проблеми, співпрацювати з іншими людьми тощо.

Організація виховної роботи

Концепція виховання наших учнів має на меті конкретизувати основні напрями навчання і виховання , які розроблені Державною програмою «Освіта». «Україна XX століття», Законом України «Про загальну середню освіту» , наповнити їх реальним змістом з урахуванням особливостей нашою регіону традицій, специфіки школи та системи виховної роботи , яка складається в ній.

Сьогодні стало реально можливим виховувати молодь на основі всебічного врахування особливостей способу  життя, традицій, звичаїв, історичного шляху розвитку, культури народу.

На всіх етапах діяльності  класоводами та класними керівниками приділялася  велика увага  патріотичному, екологічному, морально – правовому вихованню.

 Враховуючи  зміни в соціальному, економіч¬ному і політичному житті України,  головною метою виховання  в закладі на сучасному етапі  є  фор-мування особистості з глибоким відчуттям своїх коренів, роду, родини, народу; роз¬виток кращих ментальних рис дитини, що  спираються на принципи природовідповідності та культуровідповідності; виховання патріота, професіонала, тобто людини з притаманними їй особистісними якостя¬ми й рисами характеру, світоглядом і спо¬собом мислення, з новими поглядами на життя і з новими вимогами до нього. Тому основні аспекти виховної роботи спрямовані на :

•         виховання поваги до Конституції, за¬конів України, національної символі-ки, любові до рідної мови;

•         формування в учнів справжніх людських цінностей, виховання таких якостей, як чесність, порядність, правдивість, доброта, справедливість, працелюбність, любов і повага до своєї Батьківщини, батьків і старших;

•         розвиток самосвідомості та культури самовиховання;

•         забезпечення духовної єдності поко¬лінь, виховання поваги до батьків,  жінки-матері;

•         пропаганду здорового способу життя.

При формуванні патріотизму, почуття на¬ціональної гідності й свідомості  педколектив закладу  використовує  досвід етнопедагогіки, тради¬ції народного виховання, педагогічні ідеї  В. Сухомлинського, Л. Скуратівського; при цьому забезпечується взаємодія виховних впливів родини і школи. Важливе місце у  роботі належить співпраці з батька¬ми.

Традиційними  стали концерти-привітання для батьків, спільні змагання, ігри. Практикується  проведення батьківських зборів разом з учнями, і проведення клас¬них зборів, на яких присутні члени батьків¬ського комітету.  Творча співпраця батьків, дітей і вчителів позитивно впливає на виховання в учнів людя¬ності, поваги до старших, доброзичливо¬го ставлення до товаришів.

У школі стали традиційними акції «Милосердя», «По¬даруй ялинці іграшку», «Турбота».

Протягом року були проведені загальношкільні заходи: операція «Ветеран», місячник оборонно-масової і військово-патріотичної роботи,  виставку квітів сучасного аранжування «Золоте сузір’я квітів»,  виставка –конкурс малюнків «Ким я мрію бути у майбутньому»,  спортивні змагання до Дня фізкультури і спорту «Веселі старти», свято врожаю «Дари осені»,  свято до Дня українського козацтва «Нумо, козаче»,  година памяті до Дня голодомору в Україні, лінійка до дня Збройних сил України, історико-літературна гра «Тієї слави козацької повік не забудеш»,  літературна година до Дня Чорнобильської трагедії, вечір пам'яті до Дня Перемоги, флеш-моб до Дня Української вишиванки,  зустріч з представниками правоохоронних органів. Здійснювались заходи щодо  профілактики дитячої бездоглядності та правопорушень, правові та психологічні підтримки дітей, які потрапили у складні соціальні умови.

У школі працює батьківський комітет , який керує роботою батьків у школі. Проводяться батьківські збори, організовано батьківський всеобуч, але відвідування його батьками є дуже низьким (додається моніторинг цінностей).

.Оцінювання навчальних досягнень учнів.

  На постійному контролі адміністрації закладу стоять питання :

-         відстеження та аналіз навчальної діяльності учнів;

-         корекційна діяльність з підвищення якості знань

Оцінювання навчальних досягнень учнів здійснюється згідно з критеріями оцінювання навчальних досягнень учнів, затверджених МОН України.По всіх предметах проходять тематичні оцінювання та відповідно семестрові знання.

Аналіз роботи вчителів з тематичної атестації свідчить, що більшість з них дотримуються норм навчальних досягнень учнів, методичних рекомендацій щодо цього питання.

Всі матеріали, отримані в ході ведення контролю обговорювалися на нарадах при директорові, засіданнях педрад та МО.

Важливе місце в роботі адміністрації школи займає система контролю за станом викладання основ наук. Планується здійснення освітнього моніторингу, забезпечення системності. Об’єктивності, результативності контролю за станом викладання, рівнем навчальних досягнень учнів.

Моніторинг якості освіти

Реформування загальної середньої освіти передбачає реалізацію основних принципів гуманізації освіти, переорієнтацію освітніх систем з інформативної форми на особистісно-орієнтоване навчання. Це, у свою чергу, вимагає індивідуально-диференційованого підходу до навчання, формування в учнів умінь і навичок самоосвітньої діяльності та самооцінки. Ці напрямки передбачають формування місцевого моніторингу якості освіти, який забезпечить поглиблений, об’єктивний, багатомірний аналіз та дасть змогу оцінити процес розвитку місцевої системи освіти, виявити провідні тенденції та педагогічні закономірності.

Основним еталоном на шляху створення місцевого моніторингу є впровадження системи відслідкування навчальних досягнень учнів з базових дисциплін відповідно державного плану контролю за навчально-виховним процесом у загальноосвітніх закладах. Важлива роль при цьому належить оцінюванню навчальних досягнень учнів під час поточного, тематичного та підсумкового контролю.

Тому, зважаючи на вищевикладене, моніторингу якості освіти в  навчальному закладі відводиться чільне місце. Зокрема, щорічно визначаються рівні навчальних досягнень учнів в порівнянні з минулим роком, за наслідками яких  готуються звіти з річного оцінювання учнів. Дані звіти розглядаються на засіданнях педагогічних рад, нарадах при директорові, методичних оперативках, загальношкільних батьківських зборах, в ході яких проводиться детальний аналіз, обговорюються пропозиції та  приймаються рішення щодо покращення стану справ в наступному навчальному році.

Метою зазначеного моніторингу є:

-створення певних інформаційних умов для формування цілісних уявлень про стан функціонування системи загальної середньої освіти на місцевому рівні, про те, які якісні та кількісні зміни відбуваються в ній під впливом різних факторів;

         -створення сприятливих умов для виявлення, розвитку і підтримки здібної та обдарованої молоді, підготовки її до дослідницької, наукових діяльності у середніх навчальних закладах;

 - удосконалення педагогічних засобів;

-визначення результативності навчання та виховання учнів;

- планування та прогнозування розвитку освітньої галузі;

- формування освітньої політики;

Поряд з тим, на сучасному етапі надзвичайно важливим є створення в загальноосвітньому навчальному закладі  нового покоління необхідних умов для наукової діяльності педагогів, реалізації особистісно орієнтованої системи освіти, адаптованої до рівнів і особливостей розвитку учнів, залучення їх до дослідницької роботи, що поєднує у собі загальноосвітню й наукову діяльність і на цій основі.

Тому на сьогодні практикуємо творчі звіти вчителів-предметників, зокрема, роботу по реалізації науково-методичної проблеми школи, роботу з впровадження інноваційних технологій під час навчально-виховного процесу, впровадження передового педагогічного досвіду.

По наслідкам проведення відкритих уроків та відкритих виховних заходів проводимо аналіз на засіданнях педагогічних рад, нарадах при директорові, відзначаємо кращих вчителів. З цією метою в школі створено «Банк інноваційних технологій», де розміщено кращі розробки уроків та виховних заходів.

Вчителями школи  на своїх заняттях практикується створення  особистісно-орієнтованих ситуацій, які органічно пов’язуються з методами і прийомами організації пізнавальної діяльності учнів - проблемно-пошукові, методи діалогічного спілкування: діалог, дискусію, полеміку, групові форми роботи, дослідження; на заняттях застосовуються  різноманітні методи і прийоми: проблемно-пошукові, комунікативні, діалогічні, імітаційно-ігрові, проектно-дослідницькі.

Метою даної роботи  є виявлення і підтримка творчих  педагогічних працівників навчального закладу, підняття їх престижу, конкурентоспроможності;

Як наслідок, в навчальному закладі проводиться моніторинг якості мовної освіти на матеріалі англійської мови ( вчитель Курят С.В.).

Вчитель  використовує цей етап моніторингу для організації аналітично-корекційної роботи, створення індивідуально-розвивальних програм, залучення дітей до пошуково-творчої, самостійної діяльності з метою виявлення динаміки індивідуальних досягнень учнів. Це є  різнорівневі тематичні тестові завдання, різнопланова робота над текстом, складання текстів творчого характеру. Саме в цей період роботи надається можливість кожній дитині інтенсивно попрацювати над підвищенням якості знань з мови.

Дана робота дає змогу вчителеві   проаналізувати  свою педагогічну працю, побачити перспективу в організації дослідницької діяльності, у супроводі самоосвіти школяра, у підвищенні рівня власної педагогічної культури.

Організація харчування

Впродовж 2022-2023  н.р. , організація харчування учнів не проводилась.

Охорона та зміцнення здоров'я учнів.

Значна увага протягом навчального року приділялася  збереженню та розвитку  взаємозв'язку діяльності закладу і учнівських сімей..  

Педагогічним колективом, радою закладу за участі широкого кола батьківської громади розроблено «Єдині вимоги сім'ї та школи до

учнів та батьків» з метою взаємозв'язку діяльності закладу і учнівських сімей.

З метою запобігання негативного  впливу соціального середовища на

виховання дітей проводилися зустрічі учнівської молоді з представниками служби у справах дітей Корецької райдержадміністрації, РВ УМВС в Рівненській області.

Здійснення соціальної підтримки матеріальної допомоги дітям

пільгового контингенту ( дітям з малозабезпечених сімей)          проводилося за рахунок надання новорічних та різдвяних подарунків, вручення канцтоварів зам результатами проведення загальношкільних акцій по їх збору.

Організація медичного обслуговування здійснювалась ФАПом с.Сапожин.

Реалізація концепції Нової Української школи

Особливістю Нової української школи є організація освітнього середовища, що сприяє вільному розвитку творчої особистості дитини. З цією метою змінюється просторово-предметне оточення, програми та засоби навчання. Організація освітнього простору навчального кабінету потребує використання мультимедійних засобів навчання, оновлення навчального обладнання тощо.

В навчальному кабінеті  для 1 класуоформлені осередки:

  1. навчально-пізнавальної діяльності (з партами/столами)
  2. змінний  тематичний  осередок ;
  3. гри (настільні ігри, інвентар для рухливих ігор);
  4.  художньо-творчої діяльності (полички для зберігання приладдя та стенд для змінної виставки дитячих робіт);
  5.  куточок живої природи для проведення дослідів (пророщування зерна, спостереження та догляд за рослинами, акваріум);
  6. відпочинку (з килимом для сидіння та гри, стільцями, кріслами-пуфами, подушками з м’яким покриттям);
  7.  дитяча класна бібліотечка;
  8. осередок вчителя (стіл, стілець, комп’ютер, полиці/ящики, шафи для зберігання дидактичного матеріалу тощо).

Навчальний кабінет забезпечено контейнерами для роздаткового матеріалу, корковою дошкою, дидактичними матеріалами.

Оцінювання навчальних досягнень учнів 1-го  класу проводиться через , впровадження Свідоцтв досягнень (згідно з наказом МОНУ від 20.08.2018 № 924 «Пpo затвердження методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягненьучнів першого класу у Новій українській школі»). Оцінювання результатів навчання та особистих досягнень учнів у першому класі має формувальний характер, здійснюється вербально, на суб’єкт-суб’єктних засадах, що передбачає активне залучення учнів до самоконтролю і самооцінювання.

Здійснення формувального оцінювання орієнтує вчителя на спостереження за навчальним поступом кожного учня. Воно розпочинається з перших днів навчання у школі і триває постійно.

З метою інформаційної відкритості в навчальному закладі створено персональний  сайт, з функціонуванням окремої рубрики «НУШ», де систематично поповнюються матеріали щодо впровадження Концепції Нової Української школи.

Матеріально-технічна база , використання коштів

Будівля закладу і приміщення відповідають реалізації завдань

освітніх програм. У закладі створено умови для роботи і навчання, існують навчальні кабінети, що відповідають сучасним умовам.

Навчально-матеріальна база школи задовольняє мінімальні потреби реалізованих загальноосвітніх навчальних програм. Основна споруда школи являє собою типову восьмирічну школу. Вона функціонує з 1976 року. Із  квітня 2012 року почав діяти комплекс Сапожинський НВК «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад».

Загальна площа приміщення  - 1800 кв.м.

Виділено й оформлено кабінети, накопичений необхідний навчальний матеріал у початкових класах, у кабінетах  хімії, фізики та біології. Обладнано комп'ютерний клас, спортивний зал.

Загалом, в навчальному закладі функціонують: 3 предметні кабінети, 8 класних кімнат, 1 спортивний зал, актовий зал, бібліотека, кабінет інформатики, їдальня на 180 посадочних місць.

На території школи обладнано спортивний майданчик для проведення занять з фізкультури.

Медичне обслуговування закладу здійснюється ФАПом с.Сапожин.

В приміщенні школи функціонує публічно-шкільна бібліотека с.Сапожин.

Крім того, в приміщенні закладу наявний кабінет для директора школи, кімната для педагогічних працівників, кімната для технічного персоналу.

Центральний вхід закладу оснащений пандусом. Розпочато роботи по реконструкції центрального входу.

Кабінет інформатики оснащений 5 комп'ютерами, локально підключеними до мережі Інтернет.

Усі вчителі-предметники намагаються підвищити матеріально-технічне забезпечення навчально-виховного процесу: працюють над оформленням тематичних папок, виготовленням роздавального матеріалу, таблиць, стендів, використовують навчально-методичну літературу, дидактичні матеріали.

Проблемним в цьому навчальному році  постало питання щодо підготовки школи до нового навчального року, зокрема проведення поточних ремонтів.Поточні ремонти проводяться за рахунок відділу освіти  Корецької міської ради, спонсорської та батьківської допомоги.,                                                                                                                                                                                  

Якісно покращено естетичний стан школи: за рахунок спонсорської допомоги закуплено та замінено гардини в 3 кабінетах, актовому залі. На території входу до школи розбито та облаштовано квіткову клумбу.

Приміщення школи відповідає правилам електропостачання і пожежної безпеки, техніці безпеки та санітарно-гігієнічним нормам. Випадків порушення правил техніки безпеки не зафіксовано.

Основні завдання на 2023-2024 навчальний рік

Виходячи з вищезазначеного та розв'язуючи завдання державного законодавства, нормативних документів Міністерства освіти і науки, місцевих органів управління освітою на наступний навчальний рік пропонується обговорити та намітити шляхи реалізації і затвердити (для кожного напрямку діяльності або за розділами аналітичної допо¬віді) такі завдання:

Головна мета колективу школи в 2023-2024  навчальному році:

Забезпечити безперебійний навчально – виховний процес у школі та охоплення всіх дітей шкільного віку якісним навчанням з урахуванням попиту в освітніх послугах       

                                                                                                                                

І. Навчальна робота

         1. Приорітетними  завданнями визначити впровадження  в роботу особистісно орієнтованого підходу та інтерактивних технологій навчання учнів.

         2.Підвищити результативність участі в предметних олімпіадах на районному та обласному рівні

         3. Класним керівникам взяти під особистий контроль роботу зі здібними учнями, проведення шкільних олімпіад, участь школярів в різноманітних турнірах, конкурсах.                                                                                                  

         4. Забезпечити участь школи в педагогічних майстернях, фестивалях педагогічної творчості, конкурсах «Учитель року».

                                                                     

      ІІ.Виховна та соціальна робота

 

1.       Забезпечити безумовне виконання всіх норм законодавства із захисту дітей пільгових категорій та інших учасників НВП .

                                                                                           

2.       Виховувати дітей у дусі любові до України, рідного села,  району, школи.

                                                                                                 

3.       Продовжувати профілактичну роботу з правового виховання.

                                                                                        

ІІІ. Методична робота.

1.       Здійснення заходів з поглиблення педагогічних знань, методології навчання, практики та методики виховання, психології, етики, формування в молодих учителів посадових умінь і навичок.

                                                                                                        

2.       Здійснення заходів щодо підвищення культури співробітництва педагогів різних поколінь.

                                                                                                                      

3.       Забезпечити результативну участь вчителів у конкурсах професійної майстерності різного рівня .     

                                                                                                                                                            

ІV. Господарча діяльність.

1.       Скласти загальношкільний план оновлення матеріальної бази та ремонту навчальних кабінетів.

2.       Вжити всіх необхідних заходів із забезпечення економного споживання енергоресурсів.

 

3.       Забезпечити поповнення матеріальної бази.

4.       Забезпечити завершення  обладнання ігрового майданчика

5.       Провести реконструкцію системи опалення (заміна  твердопаливного котла)

V. Адміністративна діяльність

Забезпечити адекватну оцінку особистого внеску кожного співробітника до результатів роботи школи.

                    

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.