ПОРЯДОК РЕАГУВАННЯ
НА ДОВЕДЕНІ ВИПАДКИ БУЛІНГУ (ЦЬКУВАННЯ)
В ЗАКЛАДІ ОСВІТИ
ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ОСІБ,
ПРИЧЕТНИХ ДО БУЛІНГУ (ЦЬКУВАННЯ)
1.У день подання заяви видається наказ по закладу освіти про проведення розслідування із визначенням уповноваженихосіб.
2.Наказом по закладуо світи створюється Комісіяз розгляду випадків булінгу(цькування) за участі педагогічнихпрацівників, практичного психолога школи,батьків потерпілого табулера, керівника закладу, інших зацікавлених осіб.
3.Уповноважена особазакладуосвіти у3-денний перід з моменту отримання заяви скликає засідання Комісії з розгляду випадків насильства, булінгу(цькування)
.4.Уповноваженаособа у разі виникнення підозри, або отримання заяви щдо насильства,булінгу,жорстокого поводження з дитиною/працівником закладу освіти або якщо є реальна загроза його вчинення(удома,з бокуоднолітків,з боку інших)проводить зустрічі з особою, стосовно якої є інформація про жорстоке поводження, намагається розговорити, встановити контакт, довірливі стосунки та надати емоційнупідтримку; проявитиінтерес, дружелюбність, щирість, теплоту ісимпатію, постраждала особа має відчути,що її її дійсно чують і розуміють.У процесі розмови ,якщо особа підтверджує факт жорстокого поводження чи насильства щодо неї, уповноваженій особі необхідно з’ясувати терміни подій,які відбулися,та отримати їх опис.
5.Комісія з розгляду випадків насильства,булінгу(цькування) у7-денний період з моменту отримання заяви проводить розслідування,з’ясовує всі обставини та за результатами розслідування приймає відповідне рішення та рекомендації.За підсумками роботи комісії складається протокол.
6.Для прийняття рішення та вжиття відповідних заходів реагування результати проведеного розслідування узагальнюються наказом по закладі освіти.
7.Якщо випадок цькування був одноразовим ,питання зналагодження мікроклімату в дитячому середовищі та розв’язання конфлікту вирішується у межах закладу освіти учасниками освітнього процесу. Результат розслідування та рішення комісії доводиться керівником закладу до відома постраждалого. У випадку, якщо постраждалий не згодний з рішенням комісії, керівник закладу повідомляє про право звернутися із заявою до органів Національної поліції України.
8.Якщокомісія визнала, що це був булінг,а не одноразовий конфлікт,то керівник закладу освіти повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.
9.Уповноважена особа або особа,яка її замінює у разі відсутності відповіднодонаказу про склад комісії,згідно з протоколом засідання комісії відповідає за виконання та моніторинг запланованих заходів відновлення та нормалізації психологічного клімату в закладі освіти та визначених рекомендацій для учасниківбулінгу(цькування).
10.Рішення Комісії з розгляду випадків боулінгу реєструється в окремомужурналі(паперовийвигляд) з оригіналами підписів усіх її членів.
11.Незалежно від рішення комісії,керівник закладу забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічнихпослу гздобувачамосвіти, які вчинили булінг(цькування),стали його свідками аб опостраждали від нього.
Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти
(відповідно до листа МОНУ від 29.01.2019 №1/11-881 "Рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчіх актів України щодо протидії булінгу (цькування) від 18.12.2018 №2657-VIII")
- В разі підтвердження факту вчинення булінгу (цькування), за результатами розслідування та висновків Комісії, створеної у закладі освіти з розгляду випадків булінгу, повідомляються уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та служби у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти.
- Виконується рішення та рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти.
- Надаються соціальні та психолого-педагогічні послуги здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу.
- Визначаються відповідальні особи, причетні до булінгу (цькування ) та накладаються адміністративні стягнення:
- Цькування неповнолітнього карається штрафом від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян(850 та 1700 гривень відповідно)або громадськими роботами від 20 до 40 годин.
- Така ж поведінка,вчинена групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення,передбачає штраф від 1700 гривень до 3400 гривень або громадськими роботами від 40 до 60 годин.
- За булінг, вчинений малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років,тягне за собою накладання штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють.